Lorska korkkasi uudet peliasut voitolla

Lorskan pojat korkkasivat seuran uudet peliasut hienolla voitolla Kaarinan Ura Basketin 06-joukkueesta. Sunnuntai-illan ottelu tuntui sopivan pojille oikein mainiosti ja Ura Basket kaatui lukemin 75 – 82.

Lorska sai alkuun kivan 10-21 eron heti pelin ensimmäisellä neljänneksellä, mutta Ura Basket kuroi eron umpeen todella tarkalla kolmen pisteen heittopelillä. Ensimmäisen erän jälkeen Ura Basket pussitti jopa 12 kolmen pisteen heittoja, kun Lorskan onnistuneet kolmosen heitot jäivät vain kahteen kappaleeseen.

Ura Basket kävi vielä 2 minuuttia ennen pelin loppumista tasapisteissä, mutta Lorskan loppurutistus ja tarkka pallonhallinta tuotti vielä tuon seitemän pisteen voiton.

Kiitos kaikille seuran sponsoreille avusta uusien hienojen peliasujen hankkimiseen!

LoKoKoArska 82 – Ura Basket 75

Frans Fonsell: 19p
Niilo Koivisto: 17p
Vilho Välttilä: 12p
Samu Kivinen: 10p
Lauri Korkeakangas: 8p
Nikolai Varjus: 7p
Aatu Nikander: 3p
Koobe Serlippens: 2p
Johannes Kulmala: 2p
Joona Salonen: 2p
Oliver Härkönen: 0p