Fanimatka Vilpas Vikingsien peliin Saloon 12.3.

Hei kaikki!

Arska-Basket järjestää lauantaina 12.3.2016 junioreilleen fanimatkan Saloon katsomaan Korisliigan ottelua Vilpas Vikings – Lapuan Korikobrat. Ottelu pelataan Salohallilla ja alkaa klo 17:00. Fanimatka on tarkoitettu seuran kaikille juniori-ikäluokille ja seura tarjoaa liput otteluun.

Emme kuitenkaan ole valmistautuneet järjestämään mitään joukkokyytiä ja / tai lasten vahtimista mukaan lähteville junioreille, joten nojaamme taas vanhempien apuun tässäkin asiassa. Seura tarjoaa kylläkin liput otteluun myös niille vanhemmille, jotka lähtevät mukaan. Toivoisimme kuitenkin, että mukaan lähtevät vanhemmat tarjoaisivat kyytejä muillekin seuran junioreille tarpeen mukaan.

Minit, C- ja B-pojat saavat lähteä mukaan ilman valvojaakin, mutta mikroilla ja supermikroilla tulee olla nimettynä joku aikuinen matkassa mukana.

Ilmoittautukaa oman joukkueenne valmentajalle tai joukkueenjohtajalle!

Yhteislähdöstä ja muista järjestelyistä laitetaan lisää infoa lähempänä fanimatkaa.

Jussi V.