Liikkeen ääni sunnuntaina 9.7.2017

Arska-Basket näkyy ja kuuluu Someron liikunta ry:n järjestämässä Liikkeen ääni -tapahtumassa sunnuntaina 9.7.2017 Someron urheilukentällä.

Arska-Basketin tapahtumapisteellä on tarkoitus saada aikaiseksi \”150 vaparia\” Someron 150v. juhlavuoden kunniaksi. Heittäjiä tähän rupeamaan tarvitaan 75kpl, sillä kukin vapariheittäjä saa normaalit kaksi heittoyritystä. Tervetuloa kokeilemaan koriksen vapaaheittoja Arska-Basketin tapahtumapisteelle! Kaikkien heittäjien nimet julkaistaan tapahtuman jälkeen seuran verkkosivuilla.

Lisäksi joukko seuran junioreita osallistuu yhdessä Arska-Basketin hallituksen \”sprinttereiden\” kanssa seurojen väliseen 150-kierroksen viestiin. Arska-Basketin viestijoukkue Liikkeen ääni -tapahtumassa:
1. kierros: Jussi Varjus / Marko Räty, 2. Janne Käkönen, 3. Henri Uutela, 4. Santeri Räty, 5. Manu Lehtimäki, 6. Aleksejs Trofimovs, 7. Kaapo Nikander, 8. Nikolai Varjus, 9. Jesper Ahonen, 10. Matias Lamppu, 11. Leevi Salo, 12. Veeti Salo, 13. Frans Fonsell, 14. Johannes Mäenpää / Rasmus Heinonen, 15. Niko Kylämäki / Jooa Säippä

Tapahtuma Facebookissa